Menu

Witaminy – czy warto je przyjmować?

3 października 2018 - Barock Mobel

Witaminy i pierwiastki mineralne są koniecznymi komponentami diety każdego człowieka. Są one niebezużyteczne do funkcjonowania niemalże jakiegokolwiek systemu w organizmie ludzkim. Między innymi normują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To smutne o tej ważnej zasadzie zapomina znaczna część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak trafnej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak godziwego czasu relaksu i wypoczynku powoduje szereg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Czy widziałeś może jak pielęgnować włosy

Jaka opinia krąży w naszym świecie? Rzecz jasna, że trzeba brać sporo witamin. Dlaczego? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w tym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednak czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek w ostatnich czasach w mediach, prasie i sieci jest bardzo dużo głosów, jakoby witaminy właściwie nie tylko na zdrowie pomagały, lecz jeszcze szkodziły. Mówi się, iż choćby witaminy A, C czy E w okresie, gdy używamy je długo mogą wywołać niepożądane efekty w stworzonym przez nas organizmie. Może w tym przypadku, przyzwoiciej jest zamienić witaminy tylko świeżymi warzywami oraz owocami? Przede wszystkim trzeba oznajmić, iż witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie oświadczono incydentów zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, iż charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – tak samo, jak biotyna dzienne zapotrzebowanie. Jak najbardziej, jeśli ktokolwiek przekracza napisaną na opakowaniu dawkę robi to tylko i wyłącznie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż groźne może być branie witaminy A. Z jakiej przyczyny? Ponieważ może ona wywoływać bóle głowy lub biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednak, aby to w ogóle nastąpiło, należy codziennie przekraczać jej dozwoloną dozę, aż dziesięciokrotnie. Jakim sposobem widać, witaminy są zdrowe i są w stanie nam pomagać. Jedyny kłopot jest tak w istocie w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie umieją czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką i zobaczyć, co jest na niej napisane, aby zamiast migreny być po prostu zdrowym. Dodatkowo, nawet jeżeli przyjmujemy codziennie witaminy nie możemy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One zawierają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o owocach. One są jedynie wzbogaceniem naszej idealnej diety oraz tak powinny być traktowane. Jako zwykłe elementy, zdrowe tak, lecz jedynie suplementy. 

Sprawdź także : dzienne zapotrzebowanie na biotynę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *