Menu

Meble glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza

24 sierpnia 2018 - meble-glamour

Każdy właściciel mieszkania chciałby, aby jego pomieszczenia wyposażone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy adoruje niemniej jednak taki sam styl urządzenia i zazwyczaj każdy ma inny gust. Jedni są wielbicielami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wtenczas dodatkowym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wówczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a także haftowane bądź też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Zupełnie inny styl można uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl świetnie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na stronie internetowej Krzesło glamour oraz Krzesło pikowane

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego żąda również dodania do niego należytych detalów dekoracyjnych. Wskazane będą gigantyczne, zdobione dywany, a też ciężkie wzorzyste zasłony. Ewidentnie dobre muszą być także lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia wnętrz mieszkalnych.

Meble określają każde wnętrze

Osoby, które są w stanie napełniać się posiadaniem własnego mieszkania, w większości wypadków starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, żeby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa bezsprzecznie o ogromnym salonie. Jest to pomieszczenie, które rzadko wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo najczęściej żaden z pokoi nie ma tak obszernej powierzchni. W przypadku domu, warto jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie sprzyja wielu zamiarom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się przeważnie cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Aby jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go właściwy urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko szczegół dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jakkolwiek do tego w chłodne dni jest imponującym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć właściwe meble. Dziś salon można urządzić na wiele różnych sposobów i dużo rozmaitych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeśli głównym elementem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, także pozostałe szczegóły wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest w następstwie tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub ewentualnie ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego typu detale dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane w owym czasie, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one zazwyczaj niezwykle bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich są w stanie być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na sto procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla osób borykających się z komplikacjami alergicznymi. Do ich produkcji nie stosuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Jednakże wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe elementy wyposażenia bez pobocznych elementów dekoracyjnych. Jeśli jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby ażeby zadbali również o wyposażenie salony przypominające naturalnie to starsze wzornictwo. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *