Menu

Luksusowe wozy – kupisz je na szczególnych aukcjach

22 lutego 2018 - technology

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, które niegdyś były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, jaki dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku aut stylowych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej business przedstawiamy takie przypadki.

Przetargi aut eleganckich cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o samochody najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednak mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              business

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *